Mado Beyazı® Keçi Çiftliği

Efsane Lezzetlerin Kaynağı…

Özenli işçiliğiyle olduğu kadar kullandığı malzemenin orjinalliğini koruyarak, hammaddesinden taviz vermeden, dondurmayı geleneksel küçük el tezgahlarından fabrika üretimine taşıyan MADO, yaptığı yeniliklerle bugün Türkiye’nin ve dünyanın en büyük dondurma üreticilerindendir. Mado dondurması karışımındaki esas bileşen olan keçi sütü; besin ve mineral değerleri açısından anne sütüne en yakın süttür. Keçilerin diğer süt veren hayvanlardan daha az süt vermesinden dolayı oldukça zor bulunan bu besin maddesi, Mado Beyazı Keçi Çiftliği’nde üretiliyor ve Kahramanmaraş bölgesindeki diğer çiftliklerden temin ediliyor.

Mado dondurmasının sırlarından biri de, müzik dinleyerek açık meralarda beslenen Mado Beyazı Çiftliği’ndeki mutlu keçilerin sütleridir.

MADO dondurmasının sadece Maraş’ta üretebiliyor olmasının nedeni; Mado dondurmasının keçi sütüyle yapılmasıdır.

MADO Beyazı üretim ve adaptasyon çiftliğinde ilk ilkemiz hayvan refahıdır. Ortamda biyo – güvenlik, aşı takvimi, programlı üreme, adaptasyon ve sürünün sağlık kavramı ile ilgili çalışmalar yürütülür. Modern tesiste son teknolojiler kullanılarak sağılan sütler, süt soğutma ve depolama tanklarında dondurma için üretime hazır hale getirilir.

Keçi sütüyle dondurma üretimi yapan MADO,
keçi sütünden elde ettiği geniş ürün yelpazesi ile Türkiye’de ve dünyada tek…

Keçi sütünü, kendi çiftliği MADO BEYAZI’ndan ve bölgedeki diğer çiftliklerden sağlayan MADO; laktoz oranı bakımından yüksek proteine sahip ve değerli besin öğeleri içeren keçi ürünleriyle sizlere sağlıklı ve fonksiyonel bir beslenme önerisi sunuyor. Vitamin A, fosfor, magnezyum ve selenyum miktarı açısından anne sütüne en yakın süt olan keçi sütüyle yapılan keçi ürünlerimiz, MADO BEYAZI KEÇİ ÇİFTLİĞİNDEN ve MADO üretim merkezlerinden dünyaya ulaştırılıyor. MADO; geleneksel keçi peyniri, keçi eti sucuğu, keçi sütü reçeli, %100 keçi sütlü geleneksel yoğurdu ile en özel ve en taze ürünlerini tüketicilere ulaştırmanın haklı gururunu yaşıyor.